بالابر نفر بر | 10 لیست قیمت + نکات مهم قبل از نصب

ایجاد در 04 اردیبهشت 1403
|
آخرین بروزرسانی در 22 اردیبهشت 1403
|
زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

بالابر نفر بر همانطور که از نامش پیداست به منظور جا به جایی افراد از یک سطح مانند طبقات یک ساختمان یا فروشگاه یا راه پله میباشد. این محصول بسیار مهم و کاربردی میتواند تاثیر به سزایی در نوع کاربری یک واحد ساختمانی یا کارگاهی داشته باشد فلذا انتخاب صحیح بالابر نفر بر میتواند بسیار تاثیر گذار و مهم باشد.

 

بالابر نفربر چیست؟

بالابر نفر بر در انواع بسیار زیاد با کیفیت های گوناگونی تولید میشود که انتخاب نادرست بالابر میتواند خسارات مالی و جانی در برگیرد. این بالابر ها در دسته بندی کلی به دو دسته صنعتی و خانگی دسته بندی میشوند.

همچنین بالابر نفر بر میتواند در انواع بالابر نفربر برقی، بالابر نفربر هیدرولیک، بالابر نفر بر پله و... تقسیم بندی شوند که در ادامه تمام موارد را توضیح داده تا به راحتی بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

بالابر نفربر پله
بالابر نفربر خانگی
 

بالابر نفر بر خانگی

نفربر خانگی در محیط های ساختمانی یا پروژه هایی نصب میشود که نیاز به ظرافت طراحی بیشتر هم چنین کیفیت بالاتر داشته باشد چراکه مواردی نظیر فضای محدود نصب و همچنین صدای بالابر در این شرایط بسیار حائز اهمیت است.

در شرایط دیگر نفر بر خانگی به علت اینکه در محیط مسکونی نصب میگردد میبایست از نظر ظاهری نیز مناسب باشد.

برای توضیح بیشتر در مورد محصولات ابتدا باید دریابیم که نفربر دو نوع نصب شده بر روی پله و مدل آسانسوری تولید و طراحی گردیده است. هر دو این محصولات ظرفیت انتقال محدود در حد یک یا نهایتا سه انسان را داشته اما بسته به شرایط و فضای مورد نظر میبایست مدل انتخاب صحیح را انجام داد.

 

بالابر نفر بر پله

نفربر پله که به پله پیما یا پله رو معروف است متشکل از یک صندلی بوده که بر روی ریل مخصوص خود حرکت میکند. ریل بالابر نفربر پله ای معمولا روی پله ها نصب میشود و گزینه ای بسیار مناسب برای موقعیت هایی است که فضای نصب عمودی بالابر ندارند. بالابر نفربر پله ای، ابزاری کارآمد در زمینه فراهم سازی زمینه دسترسی افراد با محدودیت حرکتی و سالمندان به طبقات مختلف ساختمان می باشد. 

بالابر پله رو مدل نفربر، با هدف افزایش رفاه و استقلال سالمندان و افراد دارای محدودیت حرکتی طراحی و تولید شده است . نفربر راه پله مناسب راه پله ساختمان هایی است که امکان نصب آسانسور در آنها فراهم نیست چرا که نصب آسانسور علاوه بر هزینه بالای نصب، نیاز به فضای زیاد و تخریب راه پله دارد. 

استفاده از نفربر پله ای یا نفربر راه پله امکان صعود و نزول را برای سالمندان و افرادی که با محدودیت حرکتی مواجه هستند، آسان و ایمن می‌کند. نفربر راه پله به خصوص در مکان‌هایی مانند منازل مسکونی، ادارات،بیمارستان‌ها، مراکز خرید و ساختمان‌های عمومی  مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نصب بالابر پله بر اساس تعداد مسیر یا در مواردی طول راه پله است، که اطلاعات بیشتر را در صفحه قیمت پله پیما میتوانید مشاهده کنید.

بالابر نفربر پله
 

 

مزایای نفر بر پله

 • امکان نصب در ساختمان های بدون آسانسور
 • مصرف برق بسیار کم و دارای باتری پشتیبان
 • بدون نیاز به تخریب ساختمان و فضای راه پله
 • فضای اشغالی کم
 • بدون محدودیت طبقات
 • قابلیت نصب در تمام راه پله ها

 

بالابر نفربر هوم لیفت یا بالابر خانگی

بالابر خانگی محصولی شناخته شده تر و مرسوم بوده که معمولا در موقعیت هایی که امکان نصب آسانسور وجود ندارد اما فضای نصب حداقلی برای بالابر نفر بر موجود است، گزینه ای بسیار خوب و عالیست.

این بالابر ها در انواع بالابر هیدرولیک، بالابر کششی یا بالابر هوم لیفت تولید میشوند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. بالابر خانگی محصولی زیبا و کم صدا است که در ارتفاع های نهایتا 15 متر میتواند به سادگی کاربرد آسانسور را فراهم کرده و از لحاظ زیبایی و فضای اشغالی هم مزاحمتی برای محیط ایجاد نکند.

هنگامی که از بالابر خانگی یا هوم لیفت سخن میگوییم انتظار یک محصول شکیل و زیبا با صدای بسیار کم و فضای اشغالی محدود و مناسب داریم که نهایتا تا سه نفر را بتواند جا به جا کند. اطلاعات بیشتر در رابطه با این بالابر فوق العاده را میتوانید در صفحه بالابر خانگی مشاهده نمایید.

 

مزایای بالابر نفر بر خانگی

 • طراحی زیبا و سفارشی
 • فضای اشغالی کم
 • بدون نیاز به موتور خانه و چال آسانسور
 • هزینه کم تر به نسبت آسانسور
 • ایمنی بالا
 • نصب سریع و بدون تخریب ساختمان

بالابر نفر بر صنعتی

هنگامی که از بالابر نفر بر صنعتی سخن میگوییم انتظار ما بیشتر موارد کاربردی و کیفیت متریال استفاده شده است. این بالابر ها معمولا در فضاهایی نظیر رستوران ها، کارگاه ها و اماکن خاصی نصب میگردد که  ظاهر، صدای بالابر و امکانات در اولویت کارفرما نبوده و بیشتر به کیفیت و کارایی اهمیت میدهند.

این بالابر ها عمدتا به علت پایین آوردن هزینه از سیستم هیدرولیک استفاده نموده و دارای کابین خاص یا سیستم کنترلی با امکانات بالابر خانگی نیستند. طراحی و نصب آنها بسیار ساده است و همچنان به نسبت آسانسور هم فضای کم تری اشغال نموده و هم هزینه بسیار کمی دارند.

برای آشنایی با با سیستم های هیدرولیکی و اطلاعات تکمیلی میتوانید با مراجعه به صفحه بالابر هیدرولیک و برا اطلاع از قیمت ها میتوانید به صفحه قیمت بالابر خانگی مراجعه نمایید.

مزایای بالابر نفربر صنعتی

 • هزینه بسیار مناسب
 • سیستم ساده و نصب آسان
 • بدون نیاز به تخریب
 • استهلاک کم
 • مناسب فروشگاه ها، کارگاه ها و محیط های صنعتی

نکات قبل از خرید بالابر نفربر صنعتی

نفر بر همان طور که از نامش پیداست برای جا به جایی انسان طراحی و ساخته میشود، که از این جهت ایمنی و سرویس به موقع این محصول چون با جان استفاده کننده آن در ارتباط است بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد.

در بسیاری از موارد بالابر های صنعتی به واسطه نصب در محیط ها یا موقعیت های کارگاهی هزینه به مراتب کم تری نسبت به مدل های خانگی دارند اما این اخلاف قیمت اکثرا به واسطه حذف امکانات ظاهری باید ایجاد شود تا کاهش کیفیت سازه و محرک اصلی بالابر

به عنوان مثال در بالابر های خانگی میتوان کابین شیشه ای به همراه نور پردازی و سیستم سافت استارت و ... به کاربرد اما در محیط های صنعتی اصلا به این امکانات احتیاجی نبوده بلکه باعث آسیب دیدن بالابر هم میشود.

نکته اینجاست که برای نصب یک بالابر نفر بر چه در مدل های صنعتی و چه در مدل های خانگی چند پارامتر یکسان و مشترک باید حفظ گردد.

 • سیستم ضد سقوط
 • سنسور های تشخیص برخورد
 • کیفیت بالا در انتخاب پاور یونیت و جک نفربر هیدرولیکی
 • کیفیت بالا در انتخاب گیربکس و موتور نفربر مکانیکی
 • کیفیت بالا در انتخاب سیم بکسل در نفر بر کششی
 بالابر نفربر صنعتی

 

بالابر نفربر را از کجا بخریم؟

شرکت های تولیدی بسیاری خدمات، طراحی و نصب بالابر نفر بر را ارائه میدهند که در بسیاری موارد بدون مجوز و صرفا به صورت تجربی توسط کارگاه های ماشین سازی تولید و عرضه میشوند و در موارد دیگر توسط شرکت های ارائه دهنده دارای مجوزات و استاندارد های مربوطه طراحی و نصب میشوند.

توصیه میشود اگر تمایل به خرید یک بالابر نفر بر دارید خصوصا انواع نفر بر خانگی که مخاطب آن عموم مردم اعم از سالمندان و حتی افراد دارای محدودیت حرکتی و آسیب دیده است استاندارد و گارانتی معتبر شرکتی را در نظر گرفته و با توجه به اهمیت بسیار بالا و جلوگیری از خسارات احتمالی قبل از تهیه و نصب یک بالابر  تحقیقات و بررسی های مهم را انجام دهید.

شرکت دانش بنیان همیار مکانیک کوشا با سابقه نصب بیش از چهار هزار دستگاه بالابر در ایران، طراحی شده در مدل های پله پیما، ویلچر بر و بالابر خانگی پیشرو در صنعت توانبخشی و مناسب سازی بوده و شما میتوانید به صورت رایگان از مشاوره های قبل از نصب و طراحی یک بالابر استاندارد ما استفاده کنید.

سوالات متداول

بالابر نفربر برای سهولت جابجایی و حمل و نقل کالاها، بار و بسته‌ها و افراد کاربرد و مزایای فراوانی دارد. استفاده از این ابزار سبب افزایش کیفیت، بهبود عملکرد، سرعت کار بالاتر و هم‌چنین کاهش هزینه‌های حمل و نقل می‌گردد.

بالابر نفربر خانگی یا بالابر نفربر هوم لیفت، بالابر نفربر پله، بالابر نفربر صنعتی، بالابر نفربر هیدرولیک، بالابر نفربر هیدرولیک،بالابر نفربر آپارتمانی، بالابر نفربر کفی، بالابر نفربر کابین دار و... از انواع بالابرهای نفربر می باشند.

بالابرهای خانگی دارای کاربردهای متعدد صنعتی، فروشگاهی و بیمارستانی هستند. با این حال این بالابرها در محیط منازل نیز کاربرد دارند. معمولا این مدل از بالابرها شباهت بالایی به آسانسورهای رایج دارند. با این تفاوت که سرعت حرکت آن‌ها کندتر است و همچنین نیاز به فضای بسیار کمتری برای تجهیزات دارند. از این آسانسورها برای جابه‌جایی افراد بین طبقات استفاده می‌شود.

سالمندان، بیماران و افراد کم‌توان برای استفاده از پله به یک همراه نیاز دارند. در بسیاری از موارد این دسته از افراد نمی‌توانند به‌آسانی از پله‌ها استفاده کنند. چرا که بالا یا پایین رفتن از پله برای سالمندان بسیار خطرناک است و فشار زیادی به بدن آن‌ها وارد می‌کند. به همین خاطر سالمندان و بیماران کم‌توان با استفاده از بالابر پله مدل نفربر می‌توانند با کم‌ترین فشار و در امن‌ترین شرایط از پله‌ها استفاده کنند. این محصول بهترین وسیله برای جابه‌جایی بیماران کم‌توان و افراد سالمند با استفاده از پله است.

برای نصب آسانسور نیاز به تخریب راه پله می باشد که برای هر ساختمانی امکان پذیر نمی باشد، اما بالابر نفربر اینگونه نیست، هم چنین هزینه خریداری و نصب بالابر نفربر نسبت به آسانسور بسیار مقرون به صرفه می باشد.
مطالب مشابه